راه های تماس :
1 ابتدا با شناسه کاربری خود وارد سایت شوید
2 روی کلید سبز رنگ بالای سایت کلیک کنید
3منوی ارسال پست جدیدرا کلیک کنید .
  • ساعات مجاز برای تماس : 10 تا 16
  • روزهای کاری : شنبه تا 4شنبه
  • ایمیل : data(@)rastchin.com
 
اگر مشکل شما همچنان برقرار است یا سوالات دیگری دارید می توانید با تلگرام ما در ارتباط باشید
 

انتقال سریع شماره تماس از اکسل به موبایل، تلگرام، واتساپ

4.5696202531646
1 1 1 1 1
رتبه 4.57 (79 رای)

همانطور که احتمالا می دانید vcf یا همان vcard یک فایل متنی است که شامل اطلاعات تماس مانند نام، شماره تماس، موبایل و ... می باشد. این فایل می تواند شامل یک مخاطب یا تعداد زیادی مخاطب باشد. نکته حائز اهمیت این فایل، عمومیت آن است. گوشی موبایل شما ( چه اندروید باشد و چه ios ) این لیست تماس را قبول می کند. همچنین نرم افزارهایی مانند مایکروسافت outlook و یا حتی برنامه های مدیریت ایمیل مانند یاهو و جیمیل این فایل را تشخیص می دهند

 
لذا اگر می خواهید لیستی از شماره های تماس را که در کامپیوترتان/فایل اکسل قرار دارد وارد گوشی و تبلت کنید یا پیام رسان ها مانند تلگرام و واتزاپ استفاده کنید، راهکار زیر در اختیار شماست:

سرویس آنلاین تبدیل اکسل به VCF
این روش آسان ترین نحوه تبدیل می باشد. همچنین برای افرادی که شماره های بسیار زیادی ندارند (مثلا کمتر از صدهزار شماره) کاملا مناسب است:

1) ابتدا فایل اکسل خود را در حداقل 2 ستون آماده کنید. یک ستون نام و ستون دیگر موبایل.
2) سپس آن را در سایت https://tovcf.ir و یا https://zvcf.ir بارگذاری کنید
3) پس از اتمام تبدیل، فایل نهایی یعنی VCF را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد
4) این فایل را به گوشی منتقل و اجرا کنید تا شماره ها به مخاطبین اضافه شوند. پس از آن در واتزاپ، تلگرام یا ایمو بصورت خودکار اضافه خوهند شد

سایت فوق امکان حذف شماره های تکراری، اضافه کردن 0 یا +98 به ابتدای شماره ها، حذف کاراکترهای نامعتبر از شماره های موبایل و همچنین افزودن عبارت دلخواه به نام همه مخاطبین را دارد

 orange توجه مهم  :

 سایت zvcf.ir امکان نگهداری سوابق تبدیل شما و همچنین پشتیبانی از کیف پول را دارد. همچنین برای تبدیل فایل های بزرگ تر مناسب است.

 

 orange نکات کاربردی  :

◾ محدودیت تعداد مخاطب در "گوکل" و "آیکلود اپل" را در نظر داشته باشید.
◾ اگر تصمیم دارید فایل مخاطبین (VCF) فعلی خود را به فایل های کوچک تر تقسیم کنید می توانید از سرویس رایگان https://tovcf.ir/split استفاده کنید.
◾ برعکس این عملیات (یعنی تبدیل فایل از فرمت VCF  به XLS ) را می توانید توسط سرویس روبرو انجام دهید :https://tovcf.ir/xls 

◉ استفاده از فایل VCF و ایمپورت کردن شماره ها در ویندوز

orange اندروید (گوشی/تبلت) :
تنها کاری که باید بکنید این است که  فایل را به حافظه گوشی منتقل کرده و اجرا کنید. همچنین می توانید ( حتما از طریق مرورگر کامپیوتر)  به آدرس contacts.google.com رفته و لاگین کنید.سپس در منوی سمت چپ صفحه، گزینه import وجود دارد که می توانید فایل VCF را از آنجا آپلود کنید. بعد از آپلود، شماره ها از طریق اینترنت به گوشی وارد خواهند شد. توجه کنید این آدرس جیمیل روی گوشی نیز ست شده باشد.

orange اپل - IOS (گوشی/تبلت) :
از IOS نسخه 7 به بعد، فایل VCF از تلگرام import نمی شود. لذا در سایت icloud.com ( حتما از طریق کامپیوتر و نه گوشی) با اپل آی دی خود لاگین کرده و روی آیکون Contacts کلیک کنید. در صفحه جدید روی علامت چرخ دنده پایین سمت چپ کلیک و گزینه import vcard را انتخاب کنید و فایل خود را آپلود کنید. بعد از چند دقیقه از طریق اینترنت شماره ها وارد گوشی خواهند شد.

بالا