راه های تماس :
1 ابتدا با شناسه کاربری خود وارد سایت شوید
2 روی کلید سبز رنگ بالای سایت کلیک کنید
3منوی ارسال پست جدیدرا کلیک کنید .
  • ساعات مجاز برای تماس : 10 تا 16
  • روزهای کاری : شنبه تا 4شنبه
  • ایمیل : data(@)rastchin.com
 
اگر مشکل شما همچنان برقرار است یا سوالات دیگری دارید می توانید با تلگرام ما در ارتباط باشید
 

رفع خطای عدم نصب افزونه در جوملا

4.3636363636364
1 1 1 1 1
رتبه 4.36 (11 رای)
باتوجه به اینکه کاربران سایت در مورد خطاهای نصب افزونه یا بروزرسانی جوملا سوالات زیاد کرده اند تصمیم گرفتیم به تعدادی از آن ها و راهکارها اشاره کنیم. اما قبل از بررسی لازم است مجدد تاکید کنیم سعی کنید حتی المقدور برای پنل، از زبان انگلیسی استفاده کنید. یک دلیل مهم ریشه یابی همین خطاها می باشد. زمانی که زبان پارسی دارید معمولا خطا نیز به همین زبان نمایش داده می شود که این ترجمه ها سلیقه ای و غالبا نامفهموم است. بطور مثال در مورد آخرین خطای لیست شده در این مقاله واژه نادرست "نسبی" استفاده شده و ما نیز ناچار به تکرار آن هستیم (به دلیل ایندکس شدن سوال کاربران در گوگل) در حالیکه عبارت صحیح "نصبی" میباشد.

اکنون 3 دسته از خطاهای رایج را معرفی می کنیم:

Could not open archive part file ... Check that file exists, is readable by the web server and is not in a directory made out of read by chroot, open_basedir restrictions or any other restriction put in place by your host.
1این خطا در زمان آپدیت جوملا ممکن است مشاهده شود. دلیل آن عدم دسترسی به فولدر tmp است. جوملا قبل از شروع پروسه نصب، فایل آپدیت را از سرور اصلی به هاست شما منتقل می کند و در پوشه tmp قرار می دهد. اگر آدرس دهی این پوشه و همچنین پوشه logs را در تنظیمات عمومی جوملا صحیح نداده باشید قطعا با خطا مواجه می شوید. این تنظیم به یکی از 2 صورت زیر باید انجام شود :


/home/[user]/public_html/tmp
/tmp

/home/[user]/public_html/administrator/logs
/administrator/logs

توجه

1- عبارت [user] بایستی با مقدار صحیح در هاست شما عوض شود. اگر از آن اطلاع ندارید به file manager هاست خود بروید تا نام این فولدر را مشاهده کنید. در ویدئوی آموزشی انتهای مقاله به آن اشاره کرده ایم.
2- در برخی سرورهای لینوکس، نام فولدر home به home3 تغییر داده شده. این مورد را نیز می توانید از طریق مدیریت فایل هاست خود چک کنید.
3- معمولا مشکل بالا زمانی رخ می دهد که سایت را از لوکال یا سروری دیگر منتقل کرده باشید. اگر نصب روی سرورفعلی شما انجام شده باشد این مسیرها بصورت خودکار و صحیح پر می شوند و نیازی به اصلاح ندارند.

Could not create directory
2 اگر مرحله اول را درست انجام داده باشید این خطا می تواند بدلیل سطح دسترسی (permission) نادرست فولدر tmp باشد. کافیست سری به این پوشه زده و عدد سطح دسترسی را روی 755 قرار دهید. این کار را نیز می توانید از طریق نرم افزار مدیریت فایل هاست خود انجام دهید. البته برخی نرم افزارها مانند akeeba admin نیز از طریق پنل جوملا می توانند سطح دسترسی این فولدر را اصلاح کنند.

JInstaller: :Install: Can't find XML setup file.
JInstaller: :نصب: فایل نصب XML یافت نشد

Unable to detect manifest file.
امکان شناسایی فایل manifest وجود ندارد

Unable to find install package
ناتوان در یافتن بسته نسبی

Path not in open_basedir paths - Unable to create destination
عدم ایجاد در مقصد
3 اگر 2 مرحله قبلی را صحیح انجام داده باشید و همچنان یکی از خطاهای بالا را دریافت می کنید ممکن است تنظیمات وب سرور شما به گونه ای باشد که نتواند بعد از آپلود افزونه، آن را پیدا کند. برای حل این مشکل کافیست قبل از اپلود افزونه، آن را از زیپ خارج کرده و داخل یک پوشه با نام دلخواه قرار دهید. اینبار پوشه را زیپ و سپس نصب کنید. همچنین اگر خود فایل ایراد داشته باشد در حین انجام مراحل متوجه خراب بودن آن خواهید شد

کلیه مراحل و توضیحات را می توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید

 
orange دیگر مواردی که می توانید بررسی کنید :

1- مطمئن شوید هاست شما فضای خالی داشته باشد. درغیر این صورت ممکن است خطایی مانند Invalid login مشاهده کنید
2- حداکثر سایز مجاز آپلود فایل در سرور را بررسی کنید و در صورت نیاز بالا ببرید. برای بالا بردن آن می توانید به هاست خود مراجعه کنید.
3- در پیکربندی PHP خود بررسی کنید که آیا کتابخانه زیپ (zlib library) نصب است یا خیر.
4- سعی کنید همواره روی آخرین نگارش جوملا و PHP قرار داشته باشید


بالا