راه های تماس :
1 ابتدا با شناسه کاربری خود وارد سایت شوید
2 روی کلید سبز رنگ بالای سایت کلیک کنید
3منوی ارسال پست جدیدرا کلیک کنید .
  • ساعات مجاز برای تماس : 10 تا 16
  • روزهای کاری : شنبه تا 4شنبه
  • ایمیل : data(@)rastchin.com

اگر مشکل شما همچنان برقرار است یا سوالات دیگری دارید می توانید با تلگرام ما در ارتباط باشید

پرسش و پاسخ

در این بخش سوالات مربوط به راستچین کردن قالب ها و موارد مشابه بررسی و پاسخ داده می شود
با سلام
من به دلیل تغییر قالب جوملا باید لینکهای قدیمی رو با جدید ریدایرکت بکنم ولی متاسفانه منویه ریدایرکت در قسمت کامپوننت ها نیست و وقتی هم میخوام از قسمت مدیریت فعالش بکنم ارور میده
سرچی که کردم نتیجش این بود که باید تغییراتی در جدول دیتا بیس انجام بدم و menu type رو از menu یه main تغییر بدم
الان 2 تا سوال دارم :
اول اینکه این راه مشکلی برای قسمتهای دیگه ایجاد نمیکنه ؟
دوم اینکه من دقیقا باید کدوم قسمت رو تغییر بدم ؟ عکس از جدول دیتابیس ضمیمه شد
با تشکر
پیوست (3)
  1. sobhan
  2. اتاق عمومی
  3. جمعه, 13 فروردين 1400
پاسخ صحیح
پاسخ صحیح Pending Moderation
0
رای
لغو
دو موردی که اشاره کردید خطا نیستن. اگرچه با رنگ قرمز به اشتباه در جوملا هایلایت شدن :

1) چون این افزونه مربوط به هسته جوملا هست، به شما اجازه ویرایش وضعیت رو نمیده و فعال هم هست
2) اشاره داره که پلاگینِ ریداریکت رو، ابتدا روشن کنید و بعد از کامپوننت استفاده کنید

با روش وارد کردن دستی لینک همیشه می تونید افزونه رو باز کنید اما اگر تصمیم دارید به منوهای جوملا هم اضافه بشه می تونید :

1. وارد دیتابیس بشید و در جدول extensions عبارت com_redirect رو سرچ کنید. سپس مقدار نمایش داده شده رو حذف کنید
2. در پنل جوملا، وارد منوی discover بشید و کلید discover رو بزنید. افزونه ریدارکت باید نمایش داده بشه و بعد نصب رو بزنید

اگر نصب انجام بشه، منو هم اضافه میشه
پیوست (2)
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # لینک
0
رای
لغو
سلام

قبل از هر تغییر در دیتابیس، بفرمایید دقیقا چه خطایی می بینید؟
همچنین بررسی کنید فولدر com_redirect در مسیر زیر قرار داره یا خیر؟
administrator\components\
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 1
0
رای
لغو
ممنون بابت پاسخ
بله فوادر در آدرسی که گفتین وجود داره
وقتی میخوام فعالش بکنم از منوی extensions >manage>manage با ارور شماره 1 مواجه میشم
وقتی هم تویه آدرس بار مستقیم میزنم http://......... /administrator/index.php?option=com_redirect با ارور شماره 2 مواجه میشم
پیوست (2)
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 2
0
رای
لغو
ممنون
عالی بود و درست شد
یک سوال هم در مورد ریدایرکت کردن دارم
وبسایتی که من دارم در طراحی قبلی منوهای متفاوتی داشت و متاسفانه به دلیل عدم آگاهی برای منو ها نام مستعار خاصی تعریف نشده بود و لینکها با آدرسهای خیلی نا مربوط در گوگل ذخیره شده
الان که سرچ میکنم و لینکهای قدیمی در گوگل میاد با همون نام مستعار های بی معنی هست مثلا قسمت تماس با ما اسم دامنه هست و یک سری عدد و رقام که خود جوملا نام مستعار رو براش تعیین کرده و همون شده لینک اون قسمت
نمیشه کاری کرد که هم لینها ریدایرکت بشه هم چیزی که الان در صفحه اول گوگل نمایش داده میشه آدرس جدید باشه مثلا وقتی کسی تماس با مارو سرچ میکنه domainname.com/contactus نمایش داده بشه ؟
همینطور توضیحاتی که زیر عنوان صفحه در گوگل میاد مربوط به لینک قدیمی هست . نمیشه اینم عوض کرد ؟
با تشکر
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 3
0
رای
لغو
مثلا الان تویه لیست لینهای منقضی شده همچین چیزی هست : http://............../index.php?format=feed&type=atom
که من اصلا نمیدونم مال چه مطلبی بوده که حالا بخوام دایرکتش بدم به لینک جدید
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 4
0
رای
لغو
خواهش میکنم

لینک های قدیمی که ریدایرکت می کنید به مرور زمان حذف میشن و جدیدها با توضیحاتشون جایگزین میشن در نتیجه سرچ.
در مورد مواردی که از محتواشون اطلاعی ندارید می تونید در ابزار وب مستر گوگل آدرسشون رو معرفی کنید که زودتر حذف بشن از نتیجه گوگل
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 5
0
رای
لغو
ممنون
حذف کردن لینکها از نتیج گوگل فورا انجام میشه یا زمان میبره ؟ چون من هرچی حذف میکنم بازم در هر ساعت کلی گزارش لینهای خراب داره میاد تویه لیست ریدایرکت
اینجوری باید 1 ماهی هر روز بشینم هر لینک حذف بکنم یا ریدایکرت بکنم
این نرماله یا راه حلی داره ؟
و یک سوال دیگه هم داشتم
من برای بهتر شدن سئو گزینه mod_rewrite رو فعال کردم و الان index.php از آدرسهای مطالب حذف شده ، تقریبا تمام لینکها در گوگل ایندکس شده بود ، الان باید دوباره همه رو دستی انجام بدم ؟
با تشکر
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 6
0
رای
لغو
1- اگر به گوگل بسپارید که خودش تشخیص بده چندماهی طول میکشه ولی اگر شخصا بگید حذف کنه، سریع انجام میده
2- بله انجام دستی نرماله. البته شما می تونید خودتون یکبار تمامی لینک هایی ک در گوکل ایندکس شده رو کلیک کنید تا بخش ریدارکت جوملا کامل بشه و بعد شروع کنید به اصطلاح

بطور کلی این پروسه زمان بر هست. بنابراین بهتره از لینک های اصلی سایت و پربازدیدش شروع کنید تا خطای 404 کمتری دریافت کنید
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. اتاق عمومی
  3. # 7
  • صفحه :
  • 1

پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!
پست جاری قفل شده است
بالا