لطفا قبل از دانلود حتما در سایت عضو شوید. راهنمایی بیشتر در مورد خرید از سایت در لینک زیر :

https://rastchin.com/about

1

ایجاد فایل های وکتور به کمک نرم افزار Vector Magic

اگر شما یک طراح گرافیک باشید، ممکن است در وب گردی های خود به فایل های گرافیکی بُرداری یا همان vector بر بخورید که علارقم مناسب بودن طرح آنها، بعلت پولی بودنشان  قابل استفاده نباشند. در این گونه موارد، یک راهکار بسیار موثر استفاده از نرم افزار Vector Magic می باشد. این نرم افزار یک فایل پیکسلی (غیربرداری) را تحویل گرفته و فرمت برداری آن را نظیر EPS ، AI  و ... به شما ارائه می دهد. کار با آن نیز بسیار ساده است زیرا علاوه بر حالت دستی (Manual) قابلیت تبدیل اتوماتیک را نیز دارد.

شیوه استفاده :
فرض کنید قرار است لوگوی بانک پاسارگاد را روی یک پوستر با ابعاد بزرگ 5 متر در 2 متر چاپ کنید. مسلما این سایز لوگو در اینترنت یافت نمی شود و طراحی دوباره آن نیز از روی الگو، کاری وقت گیر خواهد بود.

 

bpi logo

  1. ابتدا یک نسخه باکیفیت از لوگو را یافته و روی نرم افزار vector magic که باز است، دِرَگ (Drag & Drop) می کنیم . سپس حالت fully automatic را انتخاب می کنیم
  2. تصویر پردازش و پیش نمایش قابل مشاهده خواهد بود
  3. در صورت نیاز می توانید میزان دقت تبدیل را کاهش یا افزایش دهید. این تغییر روی میزان گرد کردن لبه ها تاثیر مستقیم می گذارد (smoothing)
  4. پس زمینه را ( در این مثال رنگ سفید) حذف کنید تا نتیجه یک لوگوی برداری خالص و قابل استفاده در هر زمینه ای باشد.
  5. با کلیک روی گزینه next به صفحه ذخیره سازی می رسید. می توانید روی کلید save  as  کلیک و فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 
نتیجه تبدیل این لوگو را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.  هرمقدار که این تصاویر را بزرگ کنید از کیفیت آن ها کاسته نمی شود!

توجه :

•    این نرم افزار چه تصاویری را خوب به وکتور تبدیل می کند؟
معمولا فایل هایی مانند لوگو که در آن ها از طیف های رنگ (gradiant) استفاده نمی شود بسیار خوب وکتور می شوند

•    اگر فایل اولیه من واترمارک (watermark) داشته باشد چطور؟
برای کارهای واترمارک دار  مانند تصاویر برداری سایت شاتراستوک که معمولا سفید رنگ هستند، بهتر است قبل از دادن فایل به نرم افزار، به کمک فتوشاپ مقداری روشنایی تصویر (brightness) را افزایش دهید تا واترمارک کمرنگ تر شود و سپس عملیات تبدیل را شروع کنید

•    حالت پیشرفته (advanced) نرم افزار چه ویژگی ای دارد؟
در این حالت شما می توانید کلیه مراحل انتخاب تعداد رنگ خروجی، میزان نرم شدن لبه ها، تکه تکه شدن بخش های مختلف عکس و ... را خودتان انتخاب کنید.

نتیجه گیری :
اگر کار گرافیکی می کنید، اعم از ایجاد یک پایان نامه با مایکروسافت وُرد تا طراحی پوستر با فتوشاپ ، نرم افزار vector magic می تواند به شما برای ایجاد یک خروجی حرفه ای تر کمک کند. لوگو، طرح های clipart و موارد مشابه را به کمک آن وکتور کرده و سپس در فایل نهایی خود استفاده کنید.

دانلود نرم افزار تبدیل تصاویر پیکسلی به وکتور | vector magic 1.15 | حجم تقریبی : 10 مگابایت

دیدگاه و یا سوال خود را مطرح کنید

افراد شرکت کننده در این گفتگو

بالا