لطفا قبل از دانلود حتما در سایت عضو شوید. راهنمایی بیشتر در مورد خرید از سایت در لینک زیر :

https://rastchin.com/about

1

تبدیل لیست تماس گوشی های آیفون به فرمت VCF

VCF چه کاربردی دارد؟

امروزه دستگاه های گوشی همراه، بواسطه سیستم عامل های هوشمند خود راه های متنوعی برای انتقال لیست تماس (شماره ها) به گوشی های دیگر دارند. مانند انتقال از طریق بلوتوث یا حساب کاربری آنلاین مانند جیمیل. اما گاهی پیش می آید که می خواهید لیست تماس های خود را به روشی دیگر منتقل کنید. دلایل می تواند حجم بالای لیست تماس، سرقت شدن گوشی قبلی، انتقال به کامپیوتر دیگر یا ایمیل و ... باشد. در این حالات فرمت VCF به کمک شما خواهد آمد.


orange قدم اول : بررسی تنظیمات گوشی و سایت icloud
اگر اپل آی دی (Apple ID) داشته باشید حتما می دانید که کمپانی اپل، فضایی روی وب سایت icloud.com به شما اختصاص خواهد داد که با 5 گیگابایت شروع می شود.  به سایت مراجعه کرده و با اپل آدی خود وارد شوید. در صفحه اصلی، منوی contact را مشاهده خواهید کرد. اگر این بخش خالی است و شماره ها نشان داده نمی شود لازم است تا در گوشی خود به مسیر Setting>icloud بروید و مشاهده کنید که طبق تنظیمات، چه بخشی از اطلاعات گوشی به سایت icloud منتقل می گردد. مطابق تصویر زیر، contact را روشن کنید

orange قدم دوم : ذخیره سازی لیست تماس ها به فرمت VCF
بعد از مشاهده لیست تماس، براحتی از طریق علامت چرخ دنده در پایین- چپ سایت :
1-    ابتدا گزینه Select ALL را انتخاب و
2-    سپس منوی Vcard را انتخاب کنید. پنجره ذخیره سازی مشاهده خواهد شد.

  

 

اگر روش بالا مفید نبود چه میتوان کرد؟

گاهی پیش می آید که برای گوشی هایی که شماره های زیادی ذخیره دارند این روش عمل نمی کند. مخصوصا اگر هر تماس دارای تصویر و اطلاعات جانبی زیادی باشد. در این صورت مراحل زیر را انجام دهید :
1-    نرم افزار icloud desktop را از سایت اپل دانلود و نصب کنید.
2-    نرم افزار Outlook را روی سیستم خود نصب کنید. (این نرم افزار با بسته مایکروسافت آفیس نصب می شود)
3-    حال در icloud desktop اپل آی دی خود را وارد کرده و منتظر باشید لیست تماس های شما به outlook منتقل شود
4-    مرحله آخر، نصب نرم افزار MAPILab است. از انجا که outlook هر لیست تماس را در یک فایل جداگانه VCF قرار می دهد، لازم است تا این برنامه را نصب کنید. بعد از باز کردن outlook به منوی People (آفیس 2013)  یا منوی Contact (آفیس 2007) رفته و روی دسته contacts-icloud کلیک راست کنید. منوی vCard Convertor در اختیار شماست!

  

دانلود نرم افزار MAPILap برای outlook (حجم : 6 مگابایت)

 

نکته آخر :

نرم افزار  MAPILab یک افزونه برای outlook است که کمک می کند شما لیستی از شماره های تماس را در یک فایل، خروجی VCF بگیرید. اگر این نرم افزار را نصب نکنید، لیست تماس ها تنها به فرمت CSV قابل تبدیل است. اگر ترجیح می دهید به جای VCF همان CSV را داشته باشید مراحل کار طبق تصاویر زیر است :

  

دیدگاه و یا سوال خود را مطرح کنید
  • موردی یافت نشد
بالا