لطفا قبل از دانلود حتما در سایت عضو شوید. راهنمایی بیشتر در مورد خرید از سایت در لینک زیر :

https://rastchin.com/about

1

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی برای تشخیص افراد پشت دیوار از وای فای استفاده کردند!

این وسیله حتی میتواند شمارا از میان دیگران تشخیص دهد
پژوهشگران آزمایشگاه کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT نرم افزاری طراحی کرده اند که از تغییرات امواج وای فای، انسان را از پشت دیوار تشخیص میدهد. این پژوهشگران دستگاهی ساختند که گیرنده ی آر اف (RF-Capture) نام دارد و امواج بی سیم را ارسال میکند و با تحلیل بازتاب این امواج، شکل بدن انسان آنالیز میکند. این دستگاه میتواند الگوی تنفسی و ضربان قلب را تشخیص دهد.

این تکنولوژی بخشی از چیزی است که ام آی تی قبلا روی آن کار کرده است. در سال 2013 پژوهشگران از تکنولوژی یک فرکانس رادیویی مشابه برای تشخیص حرکت فرد آن سوی دیوار (یا هرمانعی) استفاده کردند و امروزه گیرنده آر اف به قدری پیشرفته است که میتواند تفاوت های ظریف شکل بدن را با دقت 90% بین 15 انسان متفاوت از پشت دیوار تشخیص دهد.

نحوه کار کرد
گیرنده آر اف در اتاقی قرار می گیرد و شخصی وارد اتاق مجاور (طرف دیگر دیوار) میشود. دستگاه، امواج بیسیم را منتشر میکند که از دیوار عبور و به بدن فرد در حال حرکت، برخورد می کند. قسمت های مختلف بدن فرد امواج بی سیم را منعکس و گیرنده آر اف مدام عکس میگیرد. سپس با استفاده از الگوریتم تشخیص اعضای بدن، تصاویر را بهم متصل کرده و ترسیمی از الگوی حرکتی فرد ایجاد میکند. در بعضی از آزمایشات وقتی پژوهشگران دستگاه را روی الگوهای خاص حرکتی متمرکز میکنند قادر به تشخیص حرکت های جزئی دست در هوا نیز  میشوند.با اینکه هنوز هیچ کاربرد عمومی و رایجی برای گیرنده آر اف وجود ندارد پژوهشگران ام آی تی معتقدند در آینده کاربردهای بسیاری ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال گیرنده آر اف میتواند حرکت افراد سالخورده که تنها زندگی میکنند را دنبال و زمین خوردن آن ها را  تشخیص دهد. همچنین این فناوری میتواند در خانه های هوشمند و دستگاه های کنترل حرکتی استفاده شود. پژوهشگران معتقدند که این فناوری در طول زمان دقیق تر و پیشرفته تر خواهد شد.   
اگر فکر می کنید که این وسیله میتواند وسیله خوبی برای جاسوسی باشد اشتباه نکردید! پژوهشگران معتقدند قوانین و محدودیت هایی برای استفاده ازین دستگاه وضع خواهد شد. مثلا کنترل حرکت هر فرد توسط دستگاه خود شخص قابل انجام باشد.

دیدگاه و یا سوال خود را مطرح کنید
  • موردی یافت نشد

صفحات مرتبط

بالا