راه های تماس :
1 ابتدا با شناسه کاربری خود وارد سایت شوید
2 روی کلید سبز رنگ بالای سایت کلیک کنید
3منوی ارسال پست جدیدرا کلیک کنید .
  • ساعات مجاز برای تماس : 10 تا 16
  • روزهای کاری : شنبه تا 4شنبه
  • ایمیل : data(@)rastchin.com
 
اگر مشکل شما همچنان برقرار است یا سوالات دیگری دارید می توانید با شماره تماس 09125160996 تماس بگیرید
 

ده واقعیت که در مورد شرکت اوراکل نمی دانستید!

 مدت هاست که در مورد پایگاه داده اوراکل، راه کارهای ابری و سیستم های مهندسی ساز آن شنیده ایم. شاید داستانهایی نیز در مورد تیم اوراکل امریکا ( که موفق به اخذ مدال شد) شنیده باشید. اما در مورد تعهدات اجتماعی این شرکت، تلاش هایش برای حفاظت از آب و انرژی، نوآوری های آموزشی، و حتی محافظت از گوریل ها در حیات وحش چه می دانید؟!

گزارش اوراکل که به تازگی منتشر شده، نگاهی دقیق تری به این برنامه ها دارد. بر اساس این گزارش، 10 نکته که حدس می زنیم در مورد اوراکل نمی دانید را لیست کرده ایم :

 

orange یک » دیتاسنترهای اوراکل 66 درصد، مصرف انرژی بهینه تری نسبت به میانگین صنعت دارند.

دیتاسنترهای اوراکل همیشه  به مصرف کم انرژی معروف بوده اند تا جایی که دیتاسنترهای پیشتاز آن ( Utah  و Austin )  تقدیرنامه هایی از آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا و جایزه ی (ASHRAE)  را برای استفاده از تکنولوژیهای خلاقانه صرفه جویی در مصرف انرژی مانند محدود کردن جریان هوا و خنک کننده ی تبخیری دریافت کرد. برای مثال، Utah Compute Facility ، سیستم خنک کننده منحصربفردی بکار برده است که 90 درصد روزهای سال، از هوای بیرون دیتاسنتر برای خنک کردن تجهیزات استفاده می کند.

 

orange دو » سالانه، 2.2 میلیون دانشجو در بیش از 100 کشور دنیا از نوآوریهای آموزشی اوراکل بهره مند می شوند.

دانشجویان سراسر دنیا مهارت های پایه خود را از طریق برنامه های آموزشی اوراکل افزایش می دهند. اوراکل حدود 5 میلیارد دلار در اختیار دانشکده های FY13 و FY14، بمنظور پشتیبانی از آموزش علوم کامپیوتر قرارداده است.
سازمان غیرانتفاعی و آموزشی اوراکل، از کارمندان خود به عنوان مدرس داوطلب در مقطع دبیرستان (در پروژه های کوتاه مدت) استفاده می کند تا مهارت ساخت دانش آموزان را تقویت کند. دانش آموزان، برنامه نویسی و الکترونیک می آموزند و سپس از این مهارت ها برای حل مسئله استفاده می کنند. کلید اوراکل برای حل مسائل، تفکر طراحی است.
خانم کلین کسیتی، مدیر اجرایی سازمان آموزشی اوراکل و سردبیر گزارش همکاری های اجتماعی اوراکل می گوید "مدتهاست که آموزش، بخش اصلی سرمایه گذاری های بشردوستانه ی اوراکل را به خود اختصاص داده است. ما در برنامه های خود، اولویت را به آموزش می دهیم و در سازمان های غیرانتفاعی سراسر دنیا که مشغول انجام کارهای بزرگی در زمینه ی کامپیوتر و ریاضیات هستند سرمایه گذاری می کنیم."

 

orange سه » تا سال 2016 مصرف انرژی را تا 10 درصد و مصرف آب  را تا 15 درصد کاهش می دهد.

جان چورلی از مدیران عالی رتبه اوراکل می گوید:" ما بر کاهش انرژی مصرفی هر کارمند و همچنین مصرف کلی انرژی تمرکز می کنیم و تاکید خاصی نیز بر کاهش انرژی مراکز داده داریم. تاکنون نیز خوب عمل کرده ایم. همچنین نگاهی بر استفاده از انرژی های جایگزین مانند انرژی خورشیدی داریم.
در واقع، اوراکل گامهای بزرگی در این زمینه برداشته : بین سال های 2012 و 2013 مقدار آب اتلافی به میزان 10.5 درصد کاهش یافت و استفاده از آب آشامیدنی توسط هر کارمند نیز تا 9.5 درصد کاهش داده شد. در همان زمان، اوراکل میزان ایجاد گازهای گلخانه ای سطح یک را تا 10 درصد و گازهای گلخانه ای سطح 2 را تا 3 درصد کاهش داد و این در حالی بود که رشد قابل ملاحظه ای در نیروی کار و امکانات آن ایجاد شده بود.
با نگاهی به گستره ی زمانی طولانی تر این اعداد جالب تر خواهند شد : از سال 2000 تا 2013، اوراکل کاهش 25 درصدی در مصرف انرژی و 41 درصدی در کاهش مصرف گاز طبیعی را تجربه کرد. کسیتی می گوید، "ما هر سال گزارش ایجاد گازهای گلخانه ای سطح 1و2و3 را به پروژه ی شفاف سازی کربن ارائه می دهیم و در سال 2014 به امتیاز 95 شفاف سازی رسیدیم که در سال 2012 این عدد 61 بود."

 

 

orange چهار » 21 میلیون دلار وجه نقد صرف آموزش، حفاظت از محیط زیست، افزایش فرصت ها و ارتقا سطح معیشتی جامعه

از ماه ژوئن 2012 تا 2014 بیش از 1000 موسسه ی غیرانتفاعی در جهان از کمک های اوراکل سود بردند که شامل سیستم های بیمارستانی، برنامه های آموزشی، گروه های محیط زیستی، بانک های غذا و موارد دیگر می شوند.

 

orange پنج » اوراکل رتبه ی 100 را در شاخص رقابت های تساوی حقوق بشر دریافت کرد.

 شاخص تساوی حقوق بشر (CEI ) معیاری ملی است که به کارمندانی با گرایش های عاطفی مختلف مربوط می شود. در گزارش سال 2015 CEI، اوراکل رتبه ی 100 از صد را دریافت کرد و بهترین مکان برای کار برابر تمام اقشار با گرایش های مختلف شناخته شد.

 

orange شش »  بین ماه ژوئن 2012 تا ژوئن 2014، اوراکل بیش از 770.000  دلار را به تلاش های رهایی از بلایا اختصاص داد.

اوراکل کمک های مالی کارمندان خود را به چند سازمان بشردوستانه در دنیا مانند صلیب سرخ اهدا می کند. برای مثال در سال 2013، اوراکل سهمی در کمک به قربانیان طوفان هایان در فیلیپین، سیل و رانش زمین در هندوستان و زلزله در استان سیچوان چین و سیل های کالاگاری و استان آلبرتای جنوبی در کانادا داشت.

 

orange هفت » بیش از 36000 کارمند اوراکل در 56 کشور دنیا بیش از 120.000 ساعت را به کارهای داوطلبانه اختصاص دادند.

برنامه های داوطلبانه ی اوراکل بیش از 24 سال است که وجود دارد. در سال 2014، اوراکل جایزه ی CSR اخبار PR را برای بهترین پروژه های داوطلبانه دریافت کرد. در این برنامه کارمندان اوراکل، بسیار متعهد به ارزش ها و خدمات اجتماعی معرفی شدند.
کسیتی می گوید:"کارمندان اوراکل بیش از 1400 پروژه را در دو سال اخیر با سازمانهایی به انجام رسانده است که بر آموزش و محیط زیست تاکید داشته - و بیشتر این زمانی که اختصاص می دهند، وقت خودشان است. انجام این کار نیاز به زحمت فراوان دارد - آنها این کار را به میل خود انجام می دهند و این نشانه ارزش اجتماع، محیط زیست و حیات وحش اطراف برای آن هاست.

 

orange هشت »  تیم مدیریت دارایی های اوراکل بیش از پنج میلیون پوند از بازیافت فناوری ها بدست آوردند.

این مقدار برابر با 144965 مورد  کامپیوتر، مانیتور، لوازم جانبی کامپیوتر، چاپگرو پرژکتور می شود. سیستم مدیریت بازگشت اوراکل امکان بازیافت و استفاده ی مجدد از دارایی ها ی داخلی و خارجی را فراهم می سازد و باعث کاهش هزینه تحمیلی بر محیط زیست می شود. ناگفته نماند از ژوئن 2012 تا ژوئن 2014 این تیم 72000 باطری را نیز بازیافت کردند.

 

orange نه » بیش از 25 سال است که اوراکل در سرمایه گذاری بین المللی Dian Fossey Gorilla مشارکت کرده است.

تنها 900 گوریل عظیم الجثه وجود دارند که در حیات وحش باقی مانده اند . مجموعه بین المللی گوریل دایان فوسی تلاش می کند تا از انقراض نسل این گوریل ها جلوگیری کند و از محل سکونت آنان در راواندا و جمهوری دموکراتیک کونگو نگهداری می کند. بیش از ربع قرن است که اوراکل مبالغ نقدی و مشوق هایی برای پشتیبانی از نظارت و تحقیق در رابطه با این گوریل ها اهدا کرده است.
در سال 2014، اوراکل کمک های نقدی خود را به برخی سازمان ها افزایش داد تا نرم افزاری تحت سیستم عامل ios  ایجاد کرده و جایگزین سیستم کاغذ و خودکار سنتی نمایند. پردازش این سیستم مدیریت داده ها، بصورت ابری بوده و به دانشمندان و محققین سراسر دنیا این امکان را داده تا ازین ویژگی استفاده کنند.
کلیر ریچاردسون، مسئول ابتکارات استراتژیک و  مدیر بازنشسته ی اوراکل می گوید،" بندرت می توان شرکتی یافت که برنامه هایی ارائه دهد که بیش از 25 سال برایش سودی نداشته باشد واین کار را بدون هیچ هیاهو و جنجالی انجام دهد. "

 

orange ده » سالانه هفتاد و یک تن کاغذ، مقوا، قوطی، بطری و پلاستیک در مراکز اوراکل بازیافت می شوند.

بازیافت در اوراکل یک اولویت است: 54 درصد از کفپوش دفتر امریکای شمالی اوراکل از مواد بازیافتی است ( معادل 228 649 پوند )  و 100 درصد از کاغذهای مورد استفاده برای کپی از موادی است که پیشتر استفاده و بازیافت شده اند.


این تنها نمونه ای کوچک از نحوه استفاده ی اوراکل از منابعش است که منجر به پیشبرد آموزش، حفاظت از محیط زیست و تقویت سطح رفاه اجتماعی می گردد. در صورت تمایل می توانید گزارش کامل را در لینک زیر بخوانید.

https://www.oracle.com/corporate/citizenship/index.html

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 2)
انتشار موقعیت
بالا