لطفا قبل از دانلود حتما در سایت عضو شوید. راهنمایی بیشتر در مورد خرید از سایت در لینک زیر :

https://rastchin.com/about

1

10 قانون موفقیت از دیدگاه استیو جابز

این 10 قانون گزیده ویدئوهایی است که از استیو جابز در اینترنت و یوتیوب وجود دارد و در آن استیو جابز بطور مستقیم (یا نقل قول از او) نکاتی را در مورد تجارت و اصول آن عنوان می کند. آنچه بنظر می رسد جابز بیشتر این موارد را به تجربه دریافته است و اگر با دقت این 10 قانون را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد بسیار ارزشمند هستند. فراموش نکنیم استفاده از تجربه دیگران مارا سال ها جلو می اندازد.


1)    در دنیای محدود زندگی نکنید!
استیو جابز در جمع همکارانش در شرکت نکست (NexT) می گوید : از کودکی به ما می آموزند خط و مرزهایی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنیم. " سعی نکن مشکلی ایجاد کنی، زندگی خودت را بکن، خانواده تشکیل بده، مقداری پول پس انداز کن، خوش بگذرون و ..." اما این یک زندگی محدود است. زندگی چیزی بیشتر ازین هاست. این واقعیت را بدانید :  دنیای اطراف ما را انسان ها تشکیل داده اند. انسان هایی که مانند شما هستند و نه باهوشتر. پس شما هم می توانید چیزهایی بسازید که دیگران استفاده کنند. درست از زمانی که بفهمید هر کنشی در این دنیا یک واکنش خواهد داشت، می توانید دنیا را تغییر دهید.
زندگی همینجاست. با آغوش باز پذیرایش باشید و تغییرش دهید، بهترش کنید و پرچم خودتان را رویش نصب کنید! هرچه بیشتر به این امر معتقد شوید، بیشتر می خواهید که تغییر ایجاد کنید و هیچوقت (حتی برای خودتان) آن آدم قبلی نخواهید بود.

 1

 

 

2)    با کار خود، رابطه احساسی داشته باشید
"اطرافیان من همیشه میگن تو خیلی احساساتی میشی در مورد محصولاتت! بله همینطوره چون من فکر می کنم یک رابطه بین احساس و ناامیدی وجود داره. وقتی شما بیشتر روزتون رو روی یک موضوع می گذارید، اگر اونکار رو دوست نداشته باشید، بالاخره یک روزی ناامید می شوید. این اتفاقیه که برای اکثر آدم ها در جامعه میوفته. زیرا سختی ها در هر کاری وجود داره و وقتی شما کارتون رو دوست نداشته باشید، انگیزه تحمل کردن سختی چی می تونه باشه؟ بله شکست می خورید و اگر عاشق کارتون باشید؟ موفق میشید."

2

 

 

3)    برای استفاده خودتان طراحی کنید
"احساس شما در زمان طراحی یک محصول با تجربه ای که در هنگام استفاده ازآن دارید متفاوت است. شاید تصور کنید محصول خوبی (کامپیوتر) ساخته اید، اما اینکه این محصول در دست یک کودک چه تجربه ای به او خواهد داد متفاوت است. محصولات باید در عمل نیز احساس خوبی به خود شما بدهند."

3

 

 

4)    محصول بد نفروشید
مارک پارکر مدیرعامل نایک می گوید : در یک پروژه مشترک که با اپل داشتیم (نصب سنسور در کفش و ارتباط با گوشی اپل) از استیو جابز خواستم یک توصیه به من بکند. استیو گفت محصولات شما عالی هستن، خوب جلو میرید.  دوباره پرسیدم: نه، واقعا یک توصیه جدی به من بکن، و او گفت محصولات شما خیره کننده هستند و در دنیا معروف. کارتون واقعا عالیه اما محصولات مزخرف زیادی هم دارین! محصولات بدتون رو کنار بزارید و روی محصولات خوبتون تمرکز کنید. واقعا حق با اون بود.

4

 

 

5)    یک تیم عالی بسازید
"در یک تیم خوب، هر فرد دقیقا میدونه کارش رو چطوری باید انجام بده. پس نیازی نیست مدیر، اعضا رو مدیریت کنه. پس مدیر چه نقشی داره!؟ در واقع چیزی که اعضای تیم نیاز دارند یک هدف مشترکه. رهبر تیم باید این هدف مشترک رو برای اعضا شفاف کنه. لازم نیست اعضای تیم حرفه ای باشند. کافیه که هدف مشترک رو درک کرده باشند. مثلا 10 نفر آدم  برای شروع کافی هست اگر هدف مشترک وجود داشته باشه.
لازم هم نیست روی افراد حرفه ای تاکید کنید. زمانی خود من یک فرد حرفه ای رو استخدام کردم و نتیجه رو دیدید! (اشاره به مدیر فروش کوکاکولا که منجر به اخراج استیو جابز از اپل شد) اصلا چرا یک فرد حرفه ای باید برای کسی که اطلاعات کمتری داره کار کنه؟
میدونید بهترین مدیرها چه کسانی هستند؟ کسانی که نمی خواهند مدیر باشند اما دیگران به شدت اصرار دارند آن ها مدیر باشند چون می دانند توانایی دارند"
بعد از استخدام 2 مدیر حرفه ای از بیرون شرکت اپل و اخراج اون ها!، استیو جابز ریسک کرد و دبی کولمن، فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد در رشته MBA رو که یکی از اعضای تیم مکنتاش هم بود بعنوان مدیر تولید انتخاب کرد. دبی هیچ تجربه ای در زمینه تولید نداشت
کولمن می گوید : امکان نداشت فرد دیگری چنین ریسکی کند و این فرصت بزرگ رو در اختیار من قرار دهد

5

 

 

6)    برای پول کار نکنید
"زمانیکه 24 سالم بود 10 میلیون دلار و در 25 سالگی 100 میلیون دلار  سرمایه بدست آورده بودم. اما این اصلا مهم نبود. چون هدف من پول نبود. درسته پول خیلی مهمه و شما می تونید سرمایه گذاری های خوبی بکنید. اما در اون مقطع زمانی پول برای من مهم نبود. چیزی که مهم بود شرکت بود و محصولاتش. برای همین هم سهام اپل رو در اون زمان نفروختم."

 6

 

 

7)    به محصول خود افتخار کنید
"ما بهترین کامپیوترهای دنیا رو می سازیم و به اطرافیانمون هم توصیه می کنیم. بله بهشون افتخار می کنیم! و بهتون قول میدم محصولاتی در همین بازار هستند که ما دوست نداریم به کسی توصیش کنیم! پس خط و مرزهایی هست که اپل هیچوقت ازشون عبور نمی کنه تا کالای ارزان تولید کنه. اپل هیچوقت کالای ارزانِ بد تولید نخواهد کرد."

7

 

 

8)    نیازهای مشتری را در نظر بگیرید نه فقط تکنولوژی را
"برخی از شرکت ها سعی می کنند از تکنولوژی های برتر استفاده کنند تا مثلا در سال، 8 میلیون محصول فروش داشته باشند. اما چیزی که من باور دارم این است که طراحی از سمت مشتری شروع میشه و بعد به تکنولوژی ختم میشه.  شما نمی تونید بدون درنظر گرفتن نیاز مشتری یک محصول با تکنولوژی بالا بسازید و بعد بگین خب حالا اینو کجا بفروشم!؟
طراحی از سوی مشتری شروع میشه و به سمت تکنولوژی میره نه برعکس
ایده ایجاد اپل این بوده که ما چه خدماتی می توانیم به مشتری بدهیم . و نه اینکه یک سری مهندس جمع کنیم، ببینیم تکنولوژی روز دنیا چی هست و حالا بفکر بازاریابی برای این تکنولوژی باشیم
ما اولین پرینتز لیزری رومیزی در دنیارو ساختیم و وقتی کار تموم شد و نگاهی به پرینتر کردم و با خودم گفتم : آره میشه اینو فروخت..."

8

 

 

9)    بازاریابی یعنی  معرفی ارزش
"در دنیای پر سروصدایی زندگی می کنیم و شانس زیادی برای اینکه مشتری بفهمه ما کی هستیم، نداریم. هیچ شرکتی این شانس رو نداره. پس دقیقا باید بدونیم چه مفهومی رو به مشتری قراره برسونیم. در حال حاضر اپل جزو 6 برند برتر دنیاست. در کنار نایک، دیزنی، سونی ، کوکاکولا و ... اپل یکی از بهترین هاست. نه فقط در آمریکا بلکه در تمام دنیا.
خب اپل در چند سال اخیر صدماتی رو دید و ما می خواهیم این صدمات رو جبران کنیم. راهی که انتخاب کردیم سرعت نیست. صحبت در مورد مگاهرتز نیست و این نیست که چرا ما بهتر از ویندوزیم!
یک مثال خوب ازین قضیه، شرکت نایک هست. نایک کفش میفروشه اما وقتی شما به برند نایک فکر می کنید، حس کفش به شما دست نمیده، حس یک محصول متفاوت دست میده. در تبلیغات نایک، صحبت از محصولات نمیشه یا اینکه چرا ما بهتر از ریبوک هستیم. پس در تبلیغات چیکار می کنه؟ نایک به ورزشکاران و قهرمان های جهانی افتخار میکنه.

مسلما مردم می خواهند بدونند اپل کیه و برای چه مسئله ای وجود داره؟
کار ما ساختن جعبه نیست که مردم کارهاشون رو با اون جعبه ها جلو بندازن (اگرچه این کار رو داریم خوب انجام میدیم بهتر از هرکسی)
هسته اصلی و ارزش گذاری اپل اینه : افرادی که دارای حس هستند به کاری که انجام میدن، می تونن در دنیا تغییر ایجاد کننددر طی سال های اخیر تغییرات زیادی داشتیم، سبک بازاریابی کاملا عوض شده، محصولات، کارخانه ها و ... اما چیزی که نباید عوض شه ارزش اصلی (core value) هست .

9


10)    نادان بمانید و جستجوگر
متن این بخش را نمی نویسیم زیرا ویدئوی زیر دارای زیر نویس است و البته این تنها دلیل نیست! شنیدن صدای جابز اثربخشی بیشتری دارد!

لینک ویدئو 10 قانون موفقیت استیو جابز در آپارات : http://www.aparat.com/v/Z6ABo
تصاویر واقعی اما بصورت سلیقه ای انتخاب شده است (ترتیب زمانی رعایت نشده است)
نظرات (0) کلیک: 681

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی برای تشخیص افراد پشت دیوار از وای فای استفاده کردند!

این وسیله حتی میتواند شمارا از میان دیگران تشخیص دهد
پژوهشگران آزمایشگاه کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT نرم افزاری طراحی کرده اند که از تغییرات امواج وای فای، انسان را از پشت دیوار تشخیص میدهد. این پژوهشگران دستگاهی ساختند که گیرنده ی آر اف (RF-Capture) نام دارد و امواج بی سیم را ارسال میکند و با تحلیل بازتاب این امواج، شکل بدن انسان آنالیز میکند. این دستگاه میتواند الگوی تنفسی و ضربان قلب را تشخیص دهد.

این تکنولوژی بخشی از چیزی است که ام آی تی قبلا روی آن کار کرده است. در سال 2013 پژوهشگران از تکنولوژی یک فرکانس رادیویی مشابه برای تشخیص حرکت فرد آن سوی دیوار (یا هرمانعی) استفاده کردند و امروزه گیرنده آر اف به قدری پیشرفته است که میتواند تفاوت های ظریف شکل بدن را با دقت 90% بین 15 انسان متفاوت از پشت دیوار تشخیص دهد.

نحوه کار کرد
گیرنده آر اف در اتاقی قرار می گیرد و شخصی وارد اتاق مجاور (طرف دیگر دیوار) میشود. دستگاه، امواج بیسیم را منتشر میکند که از دیوار عبور و به بدن فرد در حال حرکت، برخورد می کند. قسمت های مختلف بدن فرد امواج بی سیم را منعکس و گیرنده آر اف مدام عکس میگیرد. سپس با استفاده از الگوریتم تشخیص اعضای بدن، تصاویر را بهم متصل کرده و ترسیمی از الگوی حرکتی فرد ایجاد میکند. در بعضی از آزمایشات وقتی پژوهشگران دستگاه را روی الگوهای خاص حرکتی متمرکز میکنند قادر به تشخیص حرکت های جزئی دست در هوا نیز  میشوند.با اینکه هنوز هیچ کاربرد عمومی و رایجی برای گیرنده آر اف وجود ندارد پژوهشگران ام آی تی معتقدند در آینده کاربردهای بسیاری ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال گیرنده آر اف میتواند حرکت افراد سالخورده که تنها زندگی میکنند را دنبال و زمین خوردن آن ها را  تشخیص دهد. همچنین این فناوری میتواند در خانه های هوشمند و دستگاه های کنترل حرکتی استفاده شود. پژوهشگران معتقدند که این فناوری در طول زمان دقیق تر و پیشرفته تر خواهد شد.   
اگر فکر می کنید که این وسیله میتواند وسیله خوبی برای جاسوسی باشد اشتباه نکردید! پژوهشگران معتقدند قوانین و محدودیت هایی برای استفاده ازین دستگاه وضع خواهد شد. مثلا کنترل حرکت هر فرد توسط دستگاه خود شخص قابل انجام باشد.

نظرات (0) کلیک: 852

ده واقعیت که در مورد شرکت اوراکل نمی دانستید!

 مدت هاست که در مورد پایگاه داده اوراکل، راه کارهای ابری و سیستم های مهندسی ساز آن شنیده ایم. شاید داستانهایی نیز در مورد تیم اوراکل امریکا ( که موفق به اخذ مدال شد) شنیده باشید. اما در مورد تعهدات اجتماعی این شرکت، تلاش هایش برای حفاظت از آب و انرژی، نوآوری های آموزشی، و حتی محافظت از گوریل ها در حیات وحش چه می دانید؟!

گزارش اوراکل که به تازگی منتشر شده، نگاهی دقیق تری به این برنامه ها دارد. بر اساس این گزارش، 10 نکته که حدس می زنیم در مورد اوراکل نمی دانید را لیست کرده ایم :

 

orange یک » دیتاسنترهای اوراکل 66 درصد، مصرف انرژی بهینه تری نسبت به میانگین صنعت دارند.

دیتاسنترهای اوراکل همیشه  به مصرف کم انرژی معروف بوده اند تا جایی که دیتاسنترهای پیشتاز آن ( Utah  و Austin )  تقدیرنامه هایی از آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا و جایزه ی (ASHRAE)  را برای استفاده از تکنولوژیهای خلاقانه صرفه جویی در مصرف انرژی مانند محدود کردن جریان هوا و خنک کننده ی تبخیری دریافت کرد. برای مثال، Utah Compute Facility ، سیستم خنک کننده منحصربفردی بکار برده است که 90 درصد روزهای سال، از هوای بیرون دیتاسنتر برای خنک کردن تجهیزات استفاده می کند.

ادامه نظرات (0) کلیک: 1286

صفحات مرتبط

بالا