راه های تماس :
1 ابتدا با شناسه کاربری خود وارد سایت شوید
2 روی کلید سبز رنگ بالای سایت کلیک کنید
3منوی ارسال پست جدیدرا کلیک کنید .
  • ساعات مجاز برای تماس : 10 تا 16
  • روزهای کاری : شنبه تا 4شنبه
  • ایمیل : data(@)rastchin.com
 
اگر مشکل شما همچنان برقرار است یا سوالات دیگری دارید می توانید با تلگرام ما در ارتباط باشید
 

کلاه برداری اول پرداخت در افتتاح پی پال

4.75
1 1 1 1 1
رتبه 4.75 (8 رای)
این مقاله در مورد 2 ماه درگیری من با شرکت اول پرداخت بابت افتتاح حساب پی پال و پول و وقتی است که از بین رفت!

مقدمه : 

اگر فکر درآمد دلاری به سرتان زده باشد ممکن است سری به سایت پی پال زده باشید و متوجه شوید بصورت رایگان می توانید اکانت پی پال بیزینس بسازید. به کمک این اکانت می توانید از مشتریان خارجی پول دریافت کنید. همچنین اگر وب سایت داشته باشید می توانید به درگاه پی پال متصل کنید و مشتریان شما از سایت، انلاین خرید کنند.  پی پال از هر تراکنش شما درصدی را بعنوان کارمزد دریافت می کند. مدارکی که لازم است در هنگام ثبت نام در سایت ثبت کنید :

1- آدرس محل کسب و کار و شماره موبایل
2- کپی پاسپورت
3- ثبت حساب بانکی یا یک کارت اعتباری بمنظور تایید اکانت. (نیاز نیست کارت موجودی داشته باشد)

ناگفته نماند پی پال بیزینس، چند پلن دارد و در صورت پرداخت آبونمان ماهانه می توانید از خدمات ویژه هم استفاده کنید.

و اما ماجرای این مقاله :

1) از انجا که ایران جزو کشورهای مجاز به استفاده از خدمات پی پال نیست در ایران تعدادی شرکت خصوصی و سایت مدعی ایجاد حساب پی پال هستند. با کمی جستجو به سایت اول پرداخت رسیدم که البته پیش تر از خدمات پرداختش استفاده کرده بودم. لذا با پیشفرض ذهنی که شرکتی مطمئن است سفارشم رو (اواخر مرداد امسال) ثبت کردم. شاید بپرسید چرا شخصا اینکار رو انجام ندادم؟ مشخص است چون موبایل خارج از کشور نداشتم و فکر میکردم این شرکت ها خودشان شماره ای قابل دسترس ثبت می کنند. حدود مبلغ 3 میلیون تومان پرداخت کردم.از من کپی پاسپورتم خواسته شد. ابتدا کمی تعجب کردم که چطور به نام خود من قرار است حساب پی پال ساخته شود؟ اما تصور کردم حتما این شرکت اطلاعاتی دارد که من ندارم. بماند که فامیلم را هم در ثبت نام سایت اشتباه زده بودند و دارای غلط املایی بود!

2) سپس از من خواسته شد یک سرور مجازی در امارات اجاره کنم (حدود ماهی 500 هزارتومان) زیرا اول پرداخت با آدرس دوبی قرار بود حساب را بسازد. اینکار رو انجام داده و اطلاعات اتصال به سرور مجازی بهمراه یک اکانت جیمیل رو در اختیار اول پرداخت قرار دادم.  بعد از چند روز در تیکت به من اطلاع داده شد که اکانت ساخته شده و می توانم استفاده کنم

3) به سرور مجازی متصل شدم و اکانت در وضعیت لاگین بود. توصیه شده بود تایید 2 مرحله ای گوگل را نیز فعال کنم تا در هر لاگین نیاز نباشد کدی به موبایل پیامک شود. اینجا نیز تعجب کردم چراکه انتظار داشتم اکانت پی پال با یک شماره موبایل معتبر ساخته شده باشد. جالب اینکه در مستندات ارائه شده به من بعد از تکمیل سفارش و نه قبل آن نوشته شده بود که ما این اکانت رو با موبایل یک بار مصرف ساخته ایم و اگر پی پال ایمیل زد "نیاز است تماس تلفنی بگیرد" آن هارا به بهانه مسافرت یا عدم امکان پاسخگویی به موبایل دست به سر کنید!

4) ورود 2 مرحله ای توسط گوگل را فعال کردم اما در اولین لاگین، سایت پی پال از من خواست کد پیامک شده را وارد کنم. به اول پرداخت تیکت زدم ، به من گفته شد چندروز صبر کنید مشکل خود به خود حل میشود. بعد از یک هفته مشکل برقرار بود! مجدد تیکت زدم که اینبار (7 شهریور) فردی بنام علی جلالیان از شرکت اول پرداخت با لحنی طلبکارانه تماس گرفت که اگر این اکانت رو نمی خواهید خیلی ها در صف هستند و مشکلی در پس دادن پول نداریم. من هم باور کردم و گفتم ایرادی نداره یک هفته دیگر هم صبر می کنم اما مشکل حل نشد!

5) تقریبا یکماه از ثبت سفارش گذشته بود و بخش کدنویسی سایتم که مسلما لنگ این حساب بود جلو نمیرفت (بدلیل عدم امکان ایجاد سندباکس). لذا در ادامه همان تیکت درخواست عودت مبلغ پول را دادم. ابتدا بهانه کردند که چون اکانت با ایمیل شما ثبت شده باید جیمیل خود را به ما بدهید. احتمالا فکر میکردند این عامل می تواند من را منصرف کند غافل ازینکه جیمیل را برای اینکار ساخته بودم و استفاده دیگری برایم نداشت!  که بعد از چند تماس تلفنی و پیگیری و دست به سرشدن های متمادی، ظاهرا با عودت مبلغ موافقت شد (21 شهریور).  یکماه گذشت اما خبری نشد. اینجا بود که فهمیدم چه کلاهی سرم رفته. چون از این روش برای ایجاد حساب ناامید شده بودم از روش دیگری حساب را ساخته و کار سایتم رو تمام کردم. 

6) یکماه از این قضایا گذشته بود که در کمال تعجب مشاهده کردم بجای برگشت پول، اول پرداخت تیکت را پاسخ داده که مشکل ورود حل شده!(26 مهر) در واقع خود پی پال نیاز به لاگین با پیامک رو برداشته بود. (این موضوع را از طریق اکانت خودم متوجه شده بودم). پاسخ دادم : زحمت کشدید بعد از دوماه و من خودم اکانت دیگری ساختم و قرار بر برگشت پول بود. جواب اول پرداخت جالب بود : در حال حاضر مشکلی در اکانت وجود ندارد


خلاصه کنم : علارغم ابراز کتبی عدم رضایتم و اینکه این مبلغ مصداق پول شبهه دار و حرام است توجهی از سمت اول پرداخت نشد. شاید متن کمی طولانی شده باشد اما خواستم جزئیات را بیان کنم تا متوجه شوید پشت این وعده های فریبنده در سایت هایی ازین نظیر و پیج های اینستا گرامی شان چه واقعیتی نهفته است. تصویر تیکت را نیز پیوست کردم تا بتوانید در صورت تمایل ریز گفتگو را مشاهده کنید :

تیکت مرتبط با ساخت حساب پی پال بیزینس توسط اول پرداخت وقبول عودت وجه و عدم انجام آن


شرکت اول پرداخت در واقع برای ایجاد یک اکانت رایگان بلااستفاده که قابلیت لاگین نداشت 3 میلیون تومان دریافت کرده و یکماه هم وقتم را تلف کرده بود. تازه این اول کار است و تصور کنید اگر مشکلی در اینده برای اکانت شما پیش بیاید انوقت با اکانتی که به یک موبایل نامعتبر وصل است تقریبا باید با درآمد خود خداحافظی کنید. این مقاله نوشته شد به امید اینکه روزی مسئولین این سایت آن را مطالعه کنند و بلکه وجدان خواب رفته شان بیدار شود! همچنین افرادی که مثل من تصمیم به افتتاح پی پال بیزینس دارند متضرر نشوند.

یاحق.
بالا