1) برای خرید از سایت لازم است عضو باشید تا سابقه فایل های خریده شده نگه داری شود و بتوانید در آینده نیز فایلی که هزینه اش را پرداخت کرده اید دانلود کنید.
 
2) درگاه پرداخت سایت، سامان بوده و کلیه کارت های عضو شتاب پذیرفته می شود. پس از پرداخت آنلاین، بلافاصله می توانید فایل مورد نظر را دانلود کنید.
 
3) پشتیبانی رایگان می باشد.برای قالب های رایگان از طریق تالار گفتمان  و برای قالب های پولی از طریق تلفن و تلگرام است.در صورت لزوم امکان استفاده از نرم افزار تیم ویوور برقرار می شود.

1

اینتل گامی کوچک برای افزایش تنوع در استخدام برمیدارد.

در ماه ژانویه، اینتل برنامه اش را برای هزینه کردن 300 میلیون دلار در 5 سال آینده اعلام کرد. هدف بهبود تنوع استخدامی است.در این برنامه  از گروه های اقلیت در میان کارکنان شرکت تا سال 2020  استفاده خواهد شد. گزارش مربوط به تنوع استخدامی نیمه اول سال که شامل استخدام افراد مختلف ( کارمندان جدید زن، آفریقایی –آمریکایی ، بومی های آمریکایی و اسپانیایی زبان ها)  می شود با افزایش از 20 (استخدام های سال گذشته) به 43.3 درصد در 6 ماه اخیر نشان می دهد که اینتل در مسیر پیشبینی شده قرار دارد. (نقل از مجله  USA TODAY )

مدیر عامل شرکت اینتل، برایان کرانیچ در گفتگو با مجله USA Today افزود : 


" ما با این تفکر کار رو شروع کردیم که سیستمی برای جذب این افراد نداریم و برای این منظور باید از ابتدا شروع می کردیم . زمانی که فهمیدیم که سیستم جذب کاندید های جدید به خوبی کار می کند غافلگیر شدیم!" او همچنین اضافه کرد که متقاضیان موقعیت های کار جدید به این نتیجه رسیده اند که اگه به کالج درست بروند مسیر برای استخدام در شرکت وجود دارد. نمی گویم آسان است اما شدنی است.

با این وجود اکثریت کارمند های شرکت اینتل را هم مثل قسمت اعظمی از صنعت تکنولوژی، مردان و سفید پوستان تشکیل میدهد و با وجود این سیاست جدید، درصد شاغلین زن و  سیاه پوستان مقدار کمی افزایش یافته است (به ترتیب 0.6 و 0.1 درصد) و درصد اسپانیایی زبان ها و بومی های آمریکا دقیقا ثابت مانده است! (به ترتیب 8.3 و 0.5 درصد طبق آمارشرکت اینتل)

ستون عمودی مربوط به تعداد کارمند می باشد
دیدگاه و یا سوال خود را مطرح کنید
  • موردی یافت نشد
بالا