راه های تماس :
1 ابتدا با شناسه کاربری خود وارد سایت شوید
2 روی کلید سبز رنگ بالای سایت کلیک کنید
3منوی ارسال پست جدیدرا کلیک کنید .
  • ساعات مجاز برای تماس : 10 تا 16
  • روزهای کاری : شنبه تا 4شنبه
  • ایمیل : data(@)rastchin.com
 
اگر مشکل شما همچنان برقرار است یا سوالات دیگری دارید می توانید با شماره تماس 09125160996 تماس بگیرید
 

10 قانون موفقیت از دیدگاه استیو جابز

این 10 قانون گزیده ویدئوهایی است که از استیو جابز در اینترنت و یوتیوب وجود دارد و در آن استیو جابز بطور مستقیم (یا نقل قول از او) نکاتی را در مورد تجارت و اصول آن عنوان می کند. آنچه بنظر می رسد جابز بیشتر این موارد را به تجربه دریافته است و اگر با دقت این 10 قانون را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد بسیار ارزشمند هستند. فراموش نکنیم استفاده از تجربه دیگران مارا سال ها جلو می اندازد.


1)    در دنیای محدود زندگی نکنید!
استیو جابز در جمع همکارانش در شرکت نکست (NexT) می گوید : از کودکی به ما می آموزند خط و مرزهایی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنیم. " سعی نکن مشکلی ایجاد کنی، زندگی خودت را بکن، خانواده تشکیل بده، مقداری پول پس انداز کن، خوش بگذرون و ..." اما این یک زندگی محدود است. زندگی چیزی بیشتر ازین هاست. این واقعیت را بدانید :  دنیای اطراف ما را انسان ها تشکیل داده اند. انسان هایی که مانند شما هستند و نه باهوشتر. پس شما هم می توانید چیزهایی بسازید که دیگران استفاده کنند. درست از زمانی که بفهمید هر کنشی در این دنیا یک واکنش خواهد داشت، می توانید دنیا را تغییر دهید.
زندگی همینجاست. با آغوش باز پذیرایش باشید و تغییرش دهید، بهترش کنید و پرچم خودتان را رویش نصب کنید! هرچه بیشتر به این امر معتقد شوید، بیشتر می خواهید که تغییر ایجاد کنید و هیچوقت (حتی برای خودتان) آن آدم قبلی نخواهید بود.

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی برای تشخیص افراد پشت دیوار از وای فای استفاده کردند!

این وسیله حتی میتواند شمارا از میان دیگران تشخیص دهد
پژوهشگران آزمایشگاه کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT نرم افزاری طراحی کرده اند که از تغییرات امواج وای فای، انسان را از پشت دیوار تشخیص میدهد. این پژوهشگران دستگاهی ساختند که گیرنده ی آر اف (RF-Capture) نام دارد و امواج بی سیم را ارسال میکند و با تحلیل بازتاب این امواج، شکل بدن انسان آنالیز میکند. این دستگاه میتواند الگوی تنفسی و ضربان قلب را تشخیص دهد.

این تکنولوژی بخشی از چیزی است که ام آی تی قبلا روی آن کار کرده است. در سال 2013 پژوهشگران از تکنولوژی یک فرکانس رادیویی مشابه برای تشخیص حرکت فرد آن سوی دیوار (یا هرمانعی) استفاده کردند و امروزه گیرنده آر اف به قدری پیشرفته است که میتواند تفاوت های ظریف شکل بدن را با دقت 90% بین 15 انسان متفاوت از پشت دیوار تشخیص دهد.

نحوه کار کرد
گیرنده آر اف در اتاقی قرار می گیرد و شخصی وارد اتاق مجاور (طرف دیگر دیوار) میشود. دستگاه، امواج بیسیم را منتشر میکند که از دیوار عبور و به بدن فرد در حال حرکت، برخورد می کند. قسمت های مختلف بدن فرد امواج بی سیم را منعکس و گیرنده آر اف مدام عکس میگیرد. سپس با استفاده از الگوریتم تشخیص اعضای بدن، تصاویر را بهم متصل کرده و ترسیمی از الگوی حرکتی فرد ایجاد میکند. در بعضی از آزمایشات وقتی پژوهشگران دستگاه را روی الگوهای خاص حرکتی متمرکز میکنند قادر به تشخیص حرکت های جزئی دست در هوا نیز  میشوند.


با اینکه هنوز هیچ کاربرد عمومی و رایجی برای گیرنده آر اف وجود ندارد پژوهشگران ام آی تی معتقدند در آینده کاربردهای بسیاری ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال گیرنده آر اف میتواند حرکت افراد سالخورده که تنها زندگی میکنند را دنبال و زمین خوردن آن ها را  تشخیص دهد. همچنین این فناوری میتواند در خانه های هوشمند و دستگاه های کنترل حرکتی استفاده شود. پژوهشگران معتقدند که این فناوری در طول زمان دقیق تر و پیشرفته تر خواهد شد.   
اگر فکر می کنید که این وسیله میتواند وسیله خوبی برای جاسوسی باشد اشتباه نکردید! پژوهشگران معتقدند قوانین و محدودیت هایی برای استفاده ازین دستگاه وضع خواهد شد. مثلا کنترل حرکت هر فرد توسط دستگاه خود شخص قابل انجام باشد.

ده واقعیت که در مورد شرکت اوراکل نمی دانستید!

 مدت هاست که در مورد پایگاه داده اوراکل، راه کارهای ابری و سیستم های مهندسی ساز آن شنیده ایم. شاید داستانهایی نیز در مورد تیم اوراکل امریکا ( که موفق به اخذ مدال شد) شنیده باشید. اما در مورد تعهدات اجتماعی این شرکت، تلاش هایش برای حفاظت از آب و انرژی، نوآوری های آموزشی، و حتی محافظت از گوریل ها در حیات وحش چه می دانید؟!

گزارش اوراکل که به تازگی منتشر شده، نگاهی دقیق تری به این برنامه ها دارد. بر اساس این گزارش، 10 نکته که حدس می زنیم در مورد اوراکل نمی دانید را لیست کرده ایم :

 

orange یک » دیتاسنترهای اوراکل 66 درصد، مصرف انرژی بهینه تری نسبت به میانگین صنعت دارند.

دیتاسنترهای اوراکل همیشه  به مصرف کم انرژی معروف بوده اند تا جایی که دیتاسنترهای پیشتاز آن ( Utah  و Austin )  تقدیرنامه هایی از آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا و جایزه ی (ASHRAE)  را برای استفاده از تکنولوژیهای خلاقانه صرفه جویی در مصرف انرژی مانند محدود کردن جریان هوا و خنک کننده ی تبخیری دریافت کرد. برای مثال، Utah Compute Facility ، سیستم خنک کننده منحصربفردی بکار برده است که 90 درصد روزهای سال، از هوای بیرون دیتاسنتر برای خنک کردن تجهیزات استفاده می کند.

آیا با نقطه کور چشم خود آشنا هستید؟

نقطه کور یا اسکوتاما به معنی وجود تاریکی در بخشی از میدان دید است. این نقطه کور که در مباحث پزشکی به دلیل آن اشاره شده است شامل کلیه مهره داران می شود. اگر در تصویر زیر، به ساختار داخلی چشم چپ نگاه کنید متوجه می شوید که در ناحیه ای که رشته های عصبی از کره چشم خارج می شوند(4) ، سلول دریافت کننده نور وجود ندارد. پس اگر جسمی در حالتی قرار گیرد که نور آن پس از گذر از عدسی چشم به این ناحیه برخورد کند ما این جسم را نخواهیم دید!

Evolution eye

عدد 1 نشان دهنده سلول دریافت کننده نور، 2 مربوط به شبکیه (retina) و 3 رشته های عصبی می باشد

 

اما چرا ما تا به حال تجربه دیدن بخش سیاه در میدان دید خود را نداشته ایم؟
زیرا مغز انسان آن بخش را بر اساس اطلاعات چشم دیگر تحلیل کرده و این نقطه را پر می کند. اگرچه تمامی مهره داران این وضعیت را دارند اما این قضیه برای برخی از موجودات فرق می کند. مثلا در اختاپوس (تصویر بالا چشم راست) رشته های عصبی چشم، از پشت شبکیه خارج می شوند پس اختاپوس مشکل ما انسان ها را نخواهد داشت.جالب است بدانید اولین تحقیقات مستند در مورد این پدیده، در سال 1660 میلادی توسط ادمه ماریوت در فرانسه انجام شده است.

مشکل اتصال آیفون به مودم وایرلس مدل TP-Link

در صورتی که مودم وایرلس شما TD-W8961ND (یا از سری های مشابه) باشد، احتمال دارد گوشی آیفون شما در اتصال به مودم دچار مشکل باشد (تصویر زیر) و در حالی که بقیه دستگاه ها مانند لپتاپ و یا گوشی های اندروید براحتی به مودم وصل می شوند، گوشی آیفون مدام به مودم وصل و سپس قطع شود!!!!

 

15.iphone.tplink

 

حذف قسمتی از یک رشته در زبان برنامه نویسی php

گاهی پیش می آید که لازم است قسمتی از یک متغیر رشته ای ( string ) را حذف کنید. بعنوان مثال فرض کنید می خواهید دامنه اصلی سایت را در یک متغیر (در سیستم مدیریت محتوای جوملا) ذخیره کنید. بدین منظور می توان به شیوه زیر عمل کرد :


//find Domain
$domain=JURI::base();
به کمک این دستور آدرس دامنه اصلی بهمراه http در متغیر ذخیره می شود. در واقع خروجی به شکل زیر خواهد بود :
http://rastchin.com/
حال برای حذف اضافات از تابع str_replace کمک می گیریم :

 

بالا